سنگ متولدین بهمن ماه، آمتیست (Amethyst) است،امتیست یک سنگ قیمتی برای بهمن ماه می باشد.سنگ آمتیست، یک سنگ قیمتی فوق العاده زیباست که به بهمن ماه و متولدین این ماه اختصاص دارد. با کلیه ویژگی‌ها و خواص آمتیست در این مقاله آشنا شوید.سنگ آمتیست یکی از سنگ‌های متولدین ماه بهمن است که اغلب به معنای ثبات و آرامش شناخته می‌شود.در این صفحه به بررسی خصوصیات و معانی آمتیست به عنوان سنگ متولدین بهمن ماه خواهیم پرداخت.

 

سنگ آمتیست بنفش

آمتیست طبیعی

نام آمتیست از کلمه یونانی (amethystos) گرفته شده است که به معنای غیر مست کننده است، زیرا در زمان های قدیم اعتقاد بر این بود که کریستال از مست شدن شما جلوگیری می کند!
در قلمرو کریستال‌ها، آمتیست  بنفش  قابل توجه است و محبوب‌ترین و ارزشمندترین شکل کوارتز در جهان امروزی است. در سال های نه چندان دور، آمتیست بخشی از پنج سنگ قیمتی اصلی بود که باارزش ترین آنها به حساب می آمد و الماس، زمرد، یاقوت و یاقوت کبود چهار سنگ دیگر بودند.

آمتیست یک سنگ  نیمه قیمتی است که برای استفاده در انواع جواهرات به اندازه کافی سخت است و اندازه بزرگ آن به این معنی است که می توان از آن برای ایجاد حکاکی های تزئینی خیره کننده استفاده کرد. رنگ زنده خود را مدیون وجود آهن یا منگنز (گاهی اوقات هر دو) است زیرا در شکاف های سنگ های آذرین تقریباً در همه جای دنیا شکل می گیرد.

آمتیست سنگ متولدین بهمن ماه

رنگ ارغوانی با سلطنت، اشراف، تجمل، قدرت، جاه طلبی همراه است، به پادشاهان و اشراف با لباس های بنفش و همچنین رهبران مذهبی و ساختمان هایی که در مقدس ترین مناسبت ها با تزئینات بنفش پوشیده شده اند فکر کنید.
آمیتیست کوارتز بنفش است که از بنفش با ته رنگ صورتی و اسطوخودوس لطیف تا  آلو و تمشک  با رنگ‌های قرمز و آبی و حتی قهوه‌ای پررنگ متغیر است.
رنگ‌های تیره‌تر با ارزش‌ترین رنگ‌ها هستند و رنگ بنفش مایل به قرمز یا بنفش تیره بدون تغییر رنگ در سراسر جهان محبوب‌ترین است. رنگ‌هایی که خیلی تیره هستند در نور کم تیره به نظر می‌رسند، بنابراین ارزش آنها کاهش می‌یابد.

تک طلا با دسته بندی سنگ آمتیست، یافتن جواهرات برای متولدین بهمن ماه را تسهیل نموده است.

ذخایر آمتیست

سیبری (روسیه)، زمانی بهترین بلورهای آمیتیست را تولید می کرد، یک رنگ بنفش غنی که از جرقه های قرمز و آبی ساطع می شد. متأسفانه، معادن در سیبری تمام شده است.

یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار، رز دو فرانس است، یک سنگ رز کم‌ رنگ یا یاس بنفش، با نمونه‌های بهتری که رنگ یکنواخت را در سراسر آن نشان می‌دهد. رز دو فرانس عمدتاً در برزیل یافت می شود، اما ذخایر سالم در سایر مناطق آمریکای جنوبی مانند بولیوی و زامبیا در آفریقا یافت می شود.

 

سنگ آماتیست بیضی

انواع آمیتیست سنگ بهمن ماه

آمتیست مانند سیترین عضوی از خانواده کوارتز یا سیلیس است. تنها تفاوت واقعی بین این کریستال ها رنگ آن است که برای آمتیست بنفش و برای سیترین زرد است. رنگ به دلیل وجود آهن در هر دو کریستال ایجاد می شود، اما در سیترین زرد آهن بیشتر اکسید می شود.

آمتیست و سیترین هر دو اشکال کوارتز هستند که اغلب در یک مکان یافت می شوند. اما به ندرت می توان دو رنگ کوارتز را در یک کریستال یافت، زمانی که کریستال آمترین نامیده می شود. سیترین و آمتیست هر دو با مقادیر کمی آهن رنگ می شوند، اما رنگ نواحی قابل مشاهده در آمترین به دلیل حالت های مختلف اکسیداسیون آهن در کریستال است. حالت های اکسیداسیون مختلف به دلیل اختلاف دما در طول تشکیل کریستال رخ می دهد.

شما می‌توانید از این بخش انگشتر های ساخته شده از با کیفیت ترین سنگ های آمتیست تک طلا را مشاهده کنید : مشاهده انگشتر آمتیست

شفافیت آمیتیست

آمتیست ها می توانند در کریستال های بسیار بزرگ و بی عیب و نقص وجود داشته باشند و به عنوان سنگ های قیمتی نوع 2 نامگذاری می شوند، به این معنی که آنها معمولاً حاوی هیچ ماده ای مانند مواد معدنی، گازها، مایعات یا حتی کریستال های دیگری نیستند که در طول تشکیل خود در داخل آنها به دام افتاده باشند.

برش آمیتیست

آمتیست را می توان تقریباً به هر سبکی برش داد و در انواع جواهرات، انگشتر، دستبند، گردنبند، گوشواره، آویز و غیره استفاده کرد. با در دسترس بودن در اندازه های شفاف بزرگ، آمتیست را می توان به زیور آلات بسیار جالب برش داد. این یک کریستال سخت است، بنابراین می توان آن را به شکل های گرد، بیضی، مارکیز و غیره برش داد. با برش مناسب، این سنگ قیمتی با مشاهده از زوایای مختلف، تغییرات رنگی چشمگیری از قرمز به آبی نشان می‌دهد – پدیده‌ای که به نام پلئوکریسم شناخته می‌شود.به چند نمونه  برش آمتیست در جواهرات تک طلا توجه فرمایید:

 

وزن آمیتیست

تعداد کمی از اعضای خانواده کوارتز به اندازه های بزرگ می رسند و اجزاء کمی دارند. آمتیست یکی از این کوارتزها است، همراه با کوارتز دودی، سیترین و آمترین. به همین دلیل، قیمت هر قیراط به طور پیوسته و نه به صورت تصاعدی مانند برخی از سنگ های قیمتی که به ندرت در اندازه های بزرگ و شفاف عرضه می شوند، افزایش می یابد. برخی از آمتیست‌های زیبا را می‌توان در سنگ‌های 5 قیراطی، 10 قیراط و حتی بزرگ‌تر یافت که بدون عیب و نقص هستند (یعنی هیچ عیب یا نقصی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست).

تراکم نسبی سنگ های قیمتی رنگی متفاوت است، به عنوان مثال یک یاقوت کبود 1 قیراطی بسیار کوچکتر از یک الماس 1 قیراطی است، در حالی که یک زمرد 1 قیراطی بسیار بزرگتر است. بنابراین، توصیه می‌کنیم سنگ‌های قیمتی مانند آمیتیست را بر اساس اندازه فیزیکی، عرض بر حسب میلی‌متر و نه وزن قیراط بخرید تا دقیقا بدانید چه چیزی دریافت می‌کنید.

تاریخچه آمیتیست

آمتیست ارتباط طولانی با انسان دارد و قبل از کشف مقادیر زیادی در آمریکای جنوبی به اندازه الماس ارزشمند بود. چندین بار در عهد عتیق ذکر شده است و یکی از دوازده سنگی بود که بر روی سینه بند برادر موسی (هارون) یافت شد. در مکاشفه عهد جدید، آمتیست دوازدهمین سنگ در پایه های اورشلیم است.

[“products ids=”34385]

 

رنگ بنفش آمتیست

بنفش از دیرباز به عنوان رنگ سلطنتی در نظر گرفته شده است. در گذشته تولید رنگ بنفش دشوار بود و فقط افراد سلطنتی یا افراد بسیار ثروتمند می توانستند آن را بپردازند. این رنگ از خرد کردن صدف‌های دریایی خاص که فقط در دریای مدیترانه در نزدیکی لبنان امروزی یافت می‌شود (9000 پوسته 1 گرم رنگ را تشکیل می‌دهند) ساخته شده است. بنابراین می توانید ارزش تاریخی کریستال ارغوانی طبیعی را تصور کنید.

در سال 1901، زمانی که کارگران مصری در حال تمیز کردن مقبره فرعون جِر بودند، به کشف نسبتاً وحشتناکی دست یافتند – بازویی که از سوراخی در دیوار گیر کرده بود و گمان می‌رود مربوط به حدود 3000 سال قبل از میلاد باشد. بازوها برداشته شدند و بسته بندی ها باز شدند و چهار دستبند از طلا، لاجورد، فیروزه و آمتیست هنوز روی مچ دست قرار داشتند. این دستبندها اکنون در موزه قاهره به نمایش گذاشته شده است.

 

سنگ آماتیست متولد بهمن

خواص و خصوصیات آمتیست برای متولدین بهمن

آمتیست با محافظت، تعادل و شفافیت همراه است.

کریستال آمتیست سابقه و ارتباط طولانی با انسان دارد و قدمت آن به یونانیان باستان برمی گردد که از لیوان های شراب آمتیست برای جلوگیری از مستی بیش از حد استفاده می کردند. این وضوح می تواند متافیزیکی یا تحت اللفظی باشد، آمیتیست به شما کمک می کند تا چیزها را به وضوح ببینید بدون اینکه تحت تأثیر احساسات یا عصبانیت قرار بگیرید، به شما این امکان را می دهد که با آرامش با هر مسئله یا مشکلی که ممکن است در زندگی خود با آن مواجه شوید برخورد کنید. آمیتیست در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد و آن را همه کاره می کند – می توان آن را پوشید، حمل کرد یا برای تزئین خانه یا محل کار استفاده کرد.

مدیتیشن با سنگ آمتیست

تسبیح‌های سنتی تبتی قرن‌هاست که از آمتیست ساخته می‌شوند و برای پاکسازی ذهن در آماده‌سازی برای مراقبه استفاده می‌شوند. کریستال آمتیست را می توان به همان روش در خانه برای مدیتیشن خصوصی، تسکین استرس، الهام بخشیدن و ترویج خواب خوب استفاده کرد. قرار دادن آمتیست در جایی از حمام راهی عالی برای کاهش اضطراب در طول یک حمام آرامش بخش است.

اثر آمتیست در محل کار

آمتیست حل کننده مشکلات است، بنابراین قرار دادن آمیتیست در دفتر کار شما به ایجاد یک محیط کاری آرام کمک می کند و به شما کمک می کند به نگرانی های دیگران گوش دهید، خواه مشتری باشند یا همکار.

سربازان قرون وسطی برای محافظت در جنگ از تعویذ آمیتیست استفاده می کردند، و در حالی که امیدواریم شما درگیر نبردهای واقعی با شمشیر و توپ نشوید، همه ما هر روز با نبردهای خود روبرو می شویم و آمتیست محافظت بسیار خوبی در برابر حملات روانی، دزدان و سفرهای خطرناک ایجاد می کند.

قدرت شفابخش آمیتیست

آمتیست به سلامت متافیزیکی و معنوی شما کمک می کند، اما آیا می دانستید که آمتیست می تواند از نظر جسمی نیز کمک کند؟ می‌تواند به ویژه کسانی که پس از شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی بهبود می‌یابند، جوان‌سازی کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، به بهبود شرایط پوستی، کمک به سیستم تنفسی و تسکین وزوز گوش و سردرد کمک کند.به گردش خون کمک می کند، بی خوابی را درمان می کند و اختلالات روانی و بیماری های روانی را تسکین می دهد.

آمتیست برای جلوگیری از اثرات الکل، می تواند به مبارزه با انواع اعتیادها کمک کند، الکل، تنباکو و مواد افیونی تنها برخی از مشکلاتی هستند که می توان با کمک آمتیست برطرف کرد. آیا جای تعجب است که بسیاری از مراکز پزشکی ترک، آمتیست در نام خود دارند؟

ترکیب جواهرات ساخته شده با سنگ آمتیست مثل سنگ برلیان می‌تواند یک ترکیب زیبا باشد که نشاط را ظاهر و پوشش شما به ارمغان می‌آورد. در زیر شما نمونه جواهرات ساخته شده همراه با آمیتیست را مشاهده میکنید:

آیا  یک متولد بهمن می تواند هر روز آمتیست بپوشد؟

هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد جز اینکه چه احساسی در شما ایجاد می کند. برخی می گویند برای پوشیدن هر روز آنقدر قوی است و فقط باید شنبه ها پوشیده شود، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند هر روز یکی از آن ها را در محل کار بپوشند تا بیشترین سود را به دست آورند. فقط ببینید چه چیزی برای شما بهتر عمل می کند.

قیمت آمتیست

لیست قیمت آمتیست

رنگ
        محدوده وزن
      محدوده قیمت/برحسب دلار
بنفش 1 -10 قیراط 1-50 دلار
بنفش بیشتر از 10 قیراط 10-80 دلار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.